Szanowni Państwo,

Kończący się rok szkolny był dla nas wszystkich niezmiernie trudny i wyczerpujący. Dlatego też, wszystkie działania, wspierające naszą rzeczywistość nabierają szczególnej wartości oraz znaczenia.

Chciałabym podziękować Nauczycielom, którzy „pomimo”, „wbrew”, przede wszystkim „ponad” trudnościami, starają się poświęcać naszym Uczniom, a Waszym dzieciom, mnóstwo uwagi, wysiłku, troski. Sukcesy Waszych pociech to nie tylko oceny, to codzienne, małe zwycięstwa, wspólne budowanie społeczności klasowej, szkolnej, pielęgnowanie wartości, kształcenie postaw, które pozwolą im pójść w dalsze życie z odwagą.

Dziękuję Radzie Rodziców, wszystkim Rodzicom, wspierającym naszą codzienność oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Edukacji „Edward”, którzy są dla nas ogromnym wsparciem, ale też partnerami do dialogu, rozmów, dyskusji o tym, jaka powinna być i jaka jest nasza SP66. W ostatnim roku Rada Rodziców wraz z „Edwardem” zorganizowali warsztaty świąteczne, kiermasze, imprezy integracyjne, akcje charytatywne, w które Państwo tak ochoczo się włączacie. Wczorajszy Festyn, zorganizowany we współpracy z Jednostką Pomocniczą „Nowe Winogrady Południe” oraz Spółdzielnią Mieszkaniową „Winogrady” ,Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Edukacji „Edward”, to ogromne przedsięwzięcie i kolejny sukces. Ogrom pracy Rodziców, hojność Sponsorów i pomoc nauczycieli w przeprowadzeniu tego wydarzenia jest doceniania nie tylko przez nas, osoby związane ze szkołą. Otrzymałam wczoraj, dzisiaj również, od mieszkańców osiedla, naszych sąsiadów, a nawet mieszkańców os. Pod Lipami wiele serdecznych słów i pochwał za rozmach i atrakcyjność Festynu. To naprawdę najlepsze podsumowanie Waszego Rodzice wysiłku. Zaangażowanie Uczniów podczas przygotowań do i prac porządkowych po festynie również zasługuje na wyróżnienie. Nauczycielom, którzy pracując na swoich stanowiskach nawet 12 godzin (byli i tacy!), składam słowa podziękowania.

Codzienność szkolna, wspomagana życzliwością Rodziców to też wiele działań, pozwalających mnie, jako zarządcy, zaoszczędzić środki finansowe. Remont i wyposażenie holu głównego w obu budynkach. Naprawa drzwi wejściowych (wyceniona na 2000zł) została wykonana bezpłatnie przez jednego z Rodziców, wymiana drzwiczek w puszkach odgromowych, wymiana klamek na wszystkich piętrach szkoły. Pomalowanie tychże klamek na kolory konweniujące z kolorami szafek dzieci, to kolejny pomysł i zadanie, jakie RR wykonała wraz z dziećmi, wymiana żaluzji w pomieszczeniach administracyjnych, podarowanie nowoczesnych koszy na śmieci do pomieszczeń biurowych. Gablota ekspozycyjna w przedsionku szkolnym, wspieranie imprez szkolnych, finansowanie nagród za udział w szkolnych konkursach. Zaangażowanie, jakie Państwo wykazujecie w budowanie naszej SP66 to dowód na to, że razem możemy podarować Waszym dzieciom coś niewymiernie ważnego i cennego.

Chciałabym złożyć ogromne podziękowania oraz wyrazy szacunku wszystkim Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom naszej szkoły za kolejny rok, bardzo trudny, ale myślę, że kończymy go bogatsi o wzajemnie podarowane sobie: życzliwość, serdeczność oraz współpracę – dla naszych dzieci.

Ewa Dekubanowska