Do biblioteki zapraszają:

Dni tygodnia

poniedziałek 7.50 – 16.20
wtorek 7.50 – 16.20
środa 7.50 – 16.20 (tylko dla nauczycieli)
czwartek 7.50 – 8.40; 10.00-16.20
piątek 7.50 – 13.50

NOWA ODSŁONA NASZEJ BIBLIOTEKI

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ JOANNĄ OLECH
Dnia  17 listopada klasa 2c została zaproszona przez Księgarnię „z Bajki” na spotkanie autorskie z Panią Joanną Olech.
Joanna Olech jest wielokrotnie nagradzaną autorką książek dla dzieci, najbardziej znane to „Dynastia Miziołków”, „Pompon w rodzinie Fisiów”, “Gdzie diabeł mówi do usług” „czy „Tytus w cyrku”.
Spotkanie odbyło się w domu kultury Bajka na os. Wichrowe Wzgórze. Pani Joanna opowiadała o swoich książkach, przeprowadziła wiele ciekawych konkurencji dla dzieci, które chętnie brały w nich udział. Pisarka mówiła o sobie i bohaterach swoich niezwykłych książek, opowiadała, jak powstaje książka. Odpowiadała również na liczne pytania zadawane przez dzieci. Autorka pochwaliła się, jak doszło do tego że została pisarką i w jaki sposób napisała pierwszą książkę.
Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci. Dzieci miały możliwość zakupu książek i otrzymania autografu z osobistą dedykacją.

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca,
jest po to by była powszechnie użytkowana.

Joachim Lelewel

Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.
Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy,
inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą,
osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego.

Autor pisze tylko połowę książki, druga połowa należy do czytelnika.

J.Korzeniowski

Główną funkcją biblioteki…jest odkrywanie książek,
których istnienia się nie podejrzewało, a które, jak się okazuje, są dla nas niezwykle ważne.

Umberto Eco