WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

Wszyscy chwalą Cię, że pięknie recytujesz? Występy przed publicznością to Twój żywioł? A może skrycie marzysz o karierze aktorskiej? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to jesteś idealnym uczestnikiem XXXV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO!

Konkurs składa się z trzech etapów, a pierwszym z nich są SZKOLNE ELIMINACJE, które odbędą się w czwartek 23 STYCZNIA 2020 r. Wyłonią one laureatów reprezentujących naszą szkołę podczas półfinału w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu. Recytatorzy rywalizują w kategoriach klas IV-VI oraz VII-VIII.

Każdy chętny przygotowuje JEDEN utwór dowolnego autora o dowolnej tematyce. Może to być albo UTWÓR POETYCKI bądź 1 FRAGMENT PROZY (opowiadania, powieści etc.). Czas prezentacji nie może przekraczać 4 minut (za przekroczenie wyznaczonego czasu uczestnik może zostać zdyskwalifikowany przez jury). Jeśli chodzi o minimum – wiersz powinien mieć co najmniej 5 strof (absolutne minimum). Starajcie się wybierać utwory oryginalne i niebanalne oraz pozwalające Wam w pełni pokazać swój recytatorski warsztat (zwycięzcy etapu szkolnego będą recytować ten sam tekst podczas półfinału).

Recytatorzy podczas wszystkich etapów konkursu będą oceniani wg następujących kryteriów: dobór tekstów do możliwości recytatora, interpretacja tekstu, kultura słowa (dykcja), ogólny wyraz artystyczny. Prosimy o niewykorzystywanie rekwizytów oraz kostiumów.

Chętni proszeni są o ZGŁASZANIE SIĘ DO NAUCZYCIELEK J. POLSKIEGO oraz dostarczanie im wybranych przez siebie utworów do akceptacji (nauczyciel doradzi, czy to wartościowy utwór, który daje szansę na odniesienie sukcesu) DO 17 STYCZNIA 2019r. włącznie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Nauczycielki języka polskiego